رای به سایت :
860
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)
سه شنبه 04 ارديبهشت 1397 -
بهجت صاحب الزمان (عج)
بهجت صاحب الزمان (عج)

امام زمان (عج) در کلام آیت الله بهجت (ره)
calendar
تاریخ : 1394/03/12 - 09:23
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین علی(ع) سیره بزرگان در ایام غیبت حضرت صاحب (عج) می تواند بهترین راهنما و قطب نمای جهت یابی برای شیعیانی باشد که بخواهند خود را در مسیر نسیم روحبخش علویت و شیعه گی قرار داده و از نفحات این موهبت الهی بهره مند گردند.

حضرت آیت الله محمد تقی بهجت فومنی (ره) یکی از این بزرگان و راهنمایان طریق است. به بهانه قرار گرفتن در آستانه ولادت آن یار حاضر (عج) پای رهنمودهای این استاد فقید می نشینیم.

  • راه بهره بردن از امام عصر (عج)؛ کمال عبودیت است و ترک معصیت در اعتقاد و عمل در طریق رسیدن به ارشاد او، ادامه توسلات و زیارات از روی صدق، و نمازهای آن حضرت و همه ی تحببات به خدا و دوستان او.
  • تبعیت از امام عصر (عج) منشاء کمالات است.
  • امام عصر (عج) ناظر بر اعمال ماست و اشراف کامل دارند وای بر ما اگر در کارهایمان او را ناظر نبینیم و یا او را در همه جا ناظر ندانیم. من قبلاً بشارت ظهور را به جوانها می دادم اکنون به بسیاری از پیرها هم این بشارت را می دهم.
  • دعای فرج دوای دردهاست. در حال عادی و خصوصاً در اوقات گرفتاری و شدت.
  • توبه کردن از گناهان شرط درخواست فرج امام زمان (عج) است. اول توبه بعد دعا.
  • اصلاح نفس منشاء ظهور است. تا رابطه ی ما با ولی امر (عج) قوی نشود کار ما درست نخواهد شدو راه آن هم اصلاح نفس است.
  • راه دیدار با حضرت (عج)؛ زیاد صلوات فرستادن و اهداء به وجود مقدسش است، مقرون با دعای فرجش، و زیاد به مسجد جمکران مشرف شوید با ادای نمازهایش.
  • راه تقویت ارتباط با اهل بیت (ع) و خصوصاً حضرت صاحب الزمان (عج)؛ اطاعت از خداوند بعد از شناخت او موجب محبت به او می شود و نیز محبت کسانی که خداوند آنها را دوست دارد که عبارتند از: انبیاء، اوصیاء، که محبوبترین آنها به خداوند حضرت محمد (ص) می باشد و نزدیک ترین به ما حضرت صاحب الزمان (عج) می باشد.

«تجیل فرجش صلوات»

خاتمه/


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5987


tags
                                                   نیمه شعبان 94        ولادت امام زمان (عج)        ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین علی (ع)        صاحب الزمان (عج)        بسیج            
مطالب مرتبط