رای به سایت :
1542
محبوب
حوزه 172 فاطمه الزهرا (س)
ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)
پنجشنبه 22 آذر 1397 -
شهدای خان طومان
شهدای خان طومان

خاطره آن روز از ذهن هیچ یک از رزمندگان یگان ویژه فاتحین پاک شدنی نیست.
calendar
تاریخ : 1396/10/23 - 15:51
10
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 172 فاطمه الزهرا (س)  ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)،

21 دی ماه 1394 شماری از نیروهای مقاومت در منطقه خان طومان به شهادت رسیدند. خان طومان یک منطقهٔ مسکونی در سوریه است که در حلب واقع شده‌است. خان طومان در فاصله ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری جنوب حلب قرار دارد و به خاطر نزدیکی به اتوبان حلب-دمشق از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

13 مدافع حرم یگان فاتحین سپاه سیدالشهداء، شهیدان «مرتضی کریمی»، «عباس آبیاری»، «علیرضا مرادی»، «عباس آسمیه»، «محمد آژند»، «مجید قربانخانی»، «حسین امیدواری»، «امیرعلی محمدیان»، «مهدی حیدری»، «محمد اینانلو»، «رضا عباسی»، «علی آقا عبداللهی»، «میثم نظری» و «مصطفی چگینی» همگی داوطلبانه برای دفاع از حریم عقیله بنی‌هاشم راهی سوریه شده بودند که در 21 دی ماه سال  94 به دست تروریست‌های تکفیری در منطقه خان طومان به شهادت رسیدند.

خاطره آن روز از ذهن هیچ یک از رزمندگان یگان ویژه فاتحین پاک شدنی نیست. برنامه ریزی برای اجرای عملیات آغاز شده بود، پس از روزها زندگی نیروها در کنار هم حالا می‌بایست بچه ها خودشان را در میدان رزم می‌آزمودند، تمام این مدت چه خاطرات نابی که از هم به یادگار نداشتند، چقدر خندیده بودند، چقدر در بین دعاها و مناجات‌هایشان گریه کرده بودند، چه روزهای شیرین و سختی را پشت سر گذاشتند، هرچه بیشتر همدیگر را میشناختند دور شدن از هم برایشان سخت می‌شد، این خاصیت جبهه بود که در اوج سختی و جنگ دل هایشان را بهم نزدیک کرده بود.

آن روز همه برای اجرای عملیات آماده شدند، هدف اصلی عملیات، برهم زدن برنامه ریزی دشمن بود، نیروها می‌خواستند حدود چند ساعت دشمن را معطل کنند، قرار بود ما دامی برای دشمن پهن کنیم تا نیروها در جبهه ای دیگر دشمن را به زانو درآورند. «حسین امیدواری» و «علیرضا مرادی» دو شهیدی بودند که پس از تصرف منطقه مورد نظر به شهادت رسیدند، همه چیز خوب پیش می‌رفت اما یه یکباره ورق برگشت. همه 280 نیرویی که به عملیات رفتند 11 ساعت با دشمن درگیر شدند. در عرض 2 ساعت 9 شهید دیگر به آمار شهدا اضافه شد.

مجموعا در این عمیلات 13 تن از نیروهای یگان ویژه فاتحین تهران به جمع شهدای مدافع حرم پیوستند تا نام خانطومان برای همیشه به نام شهدای مدافع حرم ثبت شود. منطقه خانطومان چند ماه بعد یعنی اردیبهشت ماه 95 بار دیگر شاهد شهادت شهدای دیگری از مدافعان حرم مازندرانی لشکر25 کربلا بود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15100
زهرا کارتابمطالب مرتبط