رای به سایت :
30
محبوب
حوزه 174 زینب کبری (س)
ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)
چهارشنبه 03 بهمن 1397 -
#دراویش _داعشی
#دراویش _داعشی

#گلستان _هفتم
calendar
تاریخ : 1396/12/06 - 11:18
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 174 زینب کبری (س)  ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)،#دراویش_داعشی 

در آخرین روز از ماه بهمن داعش مسلکانی که خود را درویش می نامند، منطقه پاسداران تهران را به محلی برای آشوب و اغتشاش بدل کردند. چندین شهید، تعدادی مجروح بستری در بیمارستان و همچنین حجم بالایی از خودروهای اوراق شده مردم، تخریب دیوار خانه‌ها و سنگ‌های خیابان و خاکستر آتش حاصل آشوب و اغتشاش 12 ساعته
 
 
 
داعش –دراویش در منطقه پاسداران بود.
 
ماجرا با دستگیری فردی به‎نام رستمعلی به اتهام سرقت و با شکایت شاکی خصوصی کلید خورد. جمعی از اعضای این فرقه به همین بهانه مقابل کلانتری پاسداران تجمع کرده و خواستار آزادی سارق می‌شوند. داعش –دراویش‌ها در ادامه با گستاخی هرچه تمام‌تر ماموران نیروی انتظامی را تهدید کرده  نیم ساعت مهلت  می‌دهند تا سارق مذکور بی‌هیچ قید و شرطی آزاد شود! پس از آن است که درگیری‎های وحشیانه آغاز می‎شود  و انواع سلاح سرد و حجم بالای سنگ و شیشه‌های کوکتل مولوتف که از قبل توسط این جماعت اوباش مهیا شده بود، آشکار می‌شود.  داعش – دراویش‌ها  اموال عمومی مردم را آتش می‎زنند و تخریب می‎کنند  با بریدن و آتش زدن یک درخت تنومند در مقابل کوچه و آتش ناشی از کپسول‎ها بر التهابات دامن می‌زنند.
 
درست زمانی که  نیروهای یگان  ویژه ناجا برای آرام کردن فضا در محل حضور یافته‌ بودند ناگهان اتوبوس سفیدرنگی که از چند روز قبل در آن خیابان پارک شده، با سرعت به سمت نیروهای ناجا و مردم حمله می‌کند.
 
اتوبوس مذکور متعلق به یکی از پیروان فرقه گنابادی به نام «یاور محمد ثلاث» و با پلاک شهرستان بود که در روز‌های اخیر در حاشیه خیابان گلستان هفتم پاسداران متوقف بوده است.حرکت دیوانه‌وار این اتوبوس در خیابان پاسداران باعث شهادت حداقل ۳ مامور نیروی انتظامی و زخمی شدن تعدادی از پرسنل کلانتری ۱۰۲ پاسداران و آسیب رسیدن به ۱۲ دستگاه خودروی عبوری و پارک شده مردم و هم‌چنین زخمی شدن تعدادی از عابران پیاده شد.راننده اتوبوس دیوانه بلافاصله پس از این اقدام وحشیانه توسط ماموران نیروی انتظامی حاضر در صحنه دستگیر شد. ماجرا به همین حمله ختم نمی‌شود و در حالی که نیروی انتظامی ظاهرا دستور داشته است که وارد درگیری نشود زیر باران سنگ داعش – دراویش‌ها است که با زور به پشت بام خانه‌های مردم رفته‌اند، یک سمند به جمع نیروهای انتظامی و بسیج حمله می‌کند و  یک تن از نیروهای بسیج شهید می‌شود.
 
درگیری‌ها در نهایت با دستگیری تعداد زیادی از اوباشی که  امنیت منطقه را مختل کرده‌اند، آدم کشته‌اند، به خانه‌های مردم حمله کرده‌اند، کوکتل مولوتف پرتاب کرده  و درخت بزرگ و قدیمی سر خیابان را انداخته و آتش زده‌اند غائله می‌خوابد.
 
جنایت و آدم‌کشی
 با ژست صلح طلبی
 
پرتاب بمب دست ساز، قداره‌کشی و  حمله اتوبوسی منجر به قتل به نیروی انتظامی به شیوه گروه های تروریستی نظیر داعش در برخی شهرهای اروپایی توسط داعش – دراویش‌ها در حالی است که این جماعت  خود را  صلح طلب و مهربان و مهر پرور می نامند و ادعا می‌کنند سنت  فرقه شان  سنتی خشونت پرهیز است.
 
آنچنان که یکی از اعضای باند دراویش به نام « فرها-ن » ضمن مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایسنا،  به تبرئه این فرقه از جنایت دوشنبه شب پرداخته و مدعی شده است : « دراویش هیچ‌گاه آغازکننده خشونت نبودند. دراویش هیچ‌گاه نمی‌خواستند که این اتفاقات بیفتد. آنها همواره تجمعاتی مسالمت‌آمیز داشته‌اند، اما درباره این اتفاقات باید دید که چه کسانی می‌خواهند از این اغتشاشات سود ببرند و تقصیر را بر گردن دراویش بیندازند.»
 
وی در ادامه در حالی که فیلمهای موجود کاملا عاملیت اصلی این اغتشاشات را به این جماعت منتسب می کند ، مدعی می شود : « هیچ کسی موافق خشونت نیست و حتی یک مورد پیدا نمی‌شود که دراویش آغازکننده خشونت، اغتشاش و ضرب و شتم بوده باشند. اتفاقی که شب گذشته افتاد باعث ناراحتی ما شد، در مسلک و مرام درویش‌ها انجام چنین حرکت‌هایی وجود ندارد. دراویش هیچ‌گاه خشونت‌طلب و عامل آغازکننده درگیری نبودند .»


خیابان پاسدارن
خیابان پاسدارن
خیابان پاسدارن
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19464
فاطمه اکبری


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 174 زینب کبری (س)        منطقه 1        محله شهرک محلاتی        دراویش        داعشی        گلستان        هفتم    

مطالب مرتبط