رای به سایت :
936
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)
سه شنبه 30 بهمن 1397 -
جلسه تعامل بسیج و نیروی انتظامی
جلسه تعامل بسیج و نیروی انتظامی

سردار حسن زاده: بدنبال "امنیت پایدار با محوریت مردم" هستیم.
calendar
تاریخ : 1394/06/28 - 18:49
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش خبرنگار قسم ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین علی (ع) امروز شنبه 28 شهریور 1394 جلسه ای با عنوان تعامل و پیوند بسیج با نیروی انتظامی و پلیس امنیت به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین علی (ع) برگزار گردید.

در این نشست صمیمی که با حضور سردار حسن زاده فرمانده و هیئات رئیسه این ناحیه  و سرکلانتر پایگاه یکم انتظامی جناب سرهنگ حسنوند، مسئول عقیدتی سیاسی، فرمانده کلانتری 164 قائم (عج) و رئیس اداره آگاهی پایگاه یکم و هیئات همراه ایشان برگزار گردید، دیدگاه های دو طرف در موارد مشترک بیان و مورد بررسی قرار گرفت.

سردار حسن زاده بعنوان میزبان این جلسه ضمن تبریک حلول ماه ذیحجه و اعیاد قربان و غدیر و فرارسیدن روز عرفه و بهره مندی از این روز بزرگ به ارزیابی شرایط محیطی منطقه پرداخت، و با توجه به پیش رو قرار گرفتن هفته دفاع مقدس گفت:

یکی از ارمغانهای 8 سال دفاع مقدس برای ما، امنیت کشور و امنیت آفرینی توسط جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه است. و شاهد آن هستیم که کشورهای منطقه از ایران درخواست امنیت آفرینی می کنند. که این یکی از مولفه های ابر قدرتی در جهان است. همانند نقشی که از ایران در سوریه و عراق درخواست می شود. وی مولفه های ابرقدرتی در گذشته را داشتن تجهیزات نظامی دانسته ولی در حال حاضر این مولفه را تغییر یافته اعلام نمود. و به دلیل همین امنیت در کشور، جایگاه ایران را در جهان جایگاه ممتازی دانسته که بخش عمده ی آن توسط نیروهای نظامی، انتظامی و قضائی رقم خورده است.

وی با بیان اینکه، در حال حاضر در کشور امنیت را داریم گفت:  ما بدنبال " امنیت پایدار با محوریت مردم" هستیم، و بخشی از این امنیت باید توسط عموم مردم بدست آید ولی در جاهائی باید قشر خاصی از مردم به این امنیت بخشی بپردازند که این قشر خاص همان بسیج است و بسیج این ظرفیت را دارد که با ناجا تعاملی را ایجاد کرده و از این ظرفیت در کسب امنیت پایدار همکاری نماید.

وی خاطر نشان کرد: تعاملات با نیروی انتظامی بسیار خوب بوده و در 2 سال گذشته بیشتر نیز شده است. باید یک رویه در پیش گرفته شود و باید این منطقه ظرفیت الگو سازی برای تمام تهران و بلکه کشور را از حیث تعامل بسیج با نیروی انتظامی داشته باشد. و پیشنهاد کرد: یک اجتماع و رزمایش یا یک حرکت میدانی هماهنگ و مشترک، با ترکیب ناجا و بسیج، در هفته ی بسیج صورت گیرد تا هماهنگی و انسجام بسیج و ناجا به نمایش درآید.

در ادامه جناب سرهنگ حسنوند، سر کلانتر پایگاه یکم ناجا ضمن تشکر از سردار حسن زاده، صحبتهای خود را با 3 تبریک آغاز نمود: اول تبریک بمناسبت اعیاد و هفته دفاع مقدس، دوم تبریک به روحیه بالای بسیجی و اقدامات سردار حسن زاده و تبریک سوم نیز به جهت بالا رفتن امنیت در منطقه شمالشرق تهران و حوزه استحفاظی شمیرانات، خصوصاً محدوده کلانتری 164 قائم (عج)

وی ضمن تائید حساسیت ها ی بیان شده توسط سردار حسن زاده در منطقه خاطر نشان کرد وجود 180 سفارتخانه خارجی در محدوده شمیرانات وظیفه سنگینی را بر عهده ناجا گذاشته که تعامل بیش از پیش ناجا و بسیج را می طلبد.

سر کلانتر پایگاه یکم ناجا با اعلام کاهش 23 درصدی جرائم در شمیرانات و همچنین کاهش 37 درصدی جرائم در منطقه کلانتری قائم (عج) را نشانه این تعامل سازنده ناجا با بسیج دانسته و برگزاری تورهای ایست و بازرسی، گشتهای اطلاعاتی و عملیاتی و اجرای برنامه های فرهنگی همچون برگزاری مراسم دعا و نیایش در بامهای هفتگانه شمیرانات و برپائی نماز جماعت در برخی نقاط این حوزه را از اقدامات شایسته بسیج در جهت نا امنی این منطقه برای مجرمین و متخلفین ارزیابی نمودند.

و تاکید کرد: ما هم خودمان بسیجی هستیم و قول می دهیم در تمام مراسمات و حرکتهای انتظامی در کنار شما باشیم.

در پایان این جلسه هم هیأت های همراه، به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و زمینه های همکاری با دو طرف را مورد بررسی قرار دادند.

خاتمه خبر/


تعامل بسیج و ناجا
تعامل بسیج و ناجا
تعامل بسیج و ناجا
تعامل بسیج و ناجا
تعامل بسیج و ناجا
تعامل بسیج و ناجا
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5987


tags
                                                   تعامل بسیج و ناجا        بسیج و ناجا        ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین علی (ع)        سردار حسن زاده        بسیج            

مطالب مرتبط