پایگاه مقاومت بسیج ابوذر
 
یکشنبه 30 ارديبهشت 1397 -

رای به سایت :
24
محبوب
صفحه نخست ›› بین الملل ›› حوزه 171 امام خمینی (ره) ›› پایگاه مقاومت بسیج ابوذر
1
محبوب  
رای به خبر :
سخنرانی تازه شیعه شده ی بنگلادشی در جمع اعضای پایگاه ابوذر
سخنرانی تازه شیعه شده ی بنگلادشی در جمع اعضای پایگاه ابوذر

جلسه 31 فروردین 96 حلقه ی صالحین شورای پایگاه مقاومت بسیج ابوذر(س) با سخنرانی مقبول حسین - جوان تازه شیعه شده ی بنگلادشی - برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/02/03 - 07:18

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج ابوذر  حوزه 173 امام خامنه ای (ره)  ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)  مقبول حسین ، پس از اتمام قرائت قرآن اعضای پایگاه با نوایی زیبا و با لهجه ای خاص نوای یا محمد و یاعلی را در جلسه خواند و فضای جلسه را تغییر داد . او 6 سال پیش پس از شنیدن حدیث غدیر از زبان یکی از دوستان شیعه اش در سن حدود 30 سالگی مشتاقانه به مذهب تشییع گرویده است.  
او دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و حقوق اسلام بوده و به عنوان خبرنگار روزنامه ی دیلی انقلاب در کشور بنگلادش مشغول به کار بوده است.
پس از تشرف به مذهب تشییع همسر مقبول از این تحول وجودی او اعلام نارضایتی می کند و با گسترش این نارضایتی بین خانواده و اقوام او را ترک می کند. پس از مدتی مقبول تصمیم می گیرد برای تکمیل اطلاعاتش نسبت به تشییع به ایران بیاید و ادامه ی تحصیل دهد و در نهایت دو سال پیش هنگامی که مدتی را برای تبلیغ به کشورش سفر می کند  با  خانمی که او نیز تازه شیعه شده ازدواج می کند.
هم اکنون مقبول حسین در دانشگاه بین المللی اهل البیت در رشته ی عرفان اسلامی مشغول به تحصیل است. او داشتن پول پاک ، فکر پاک و شخصیت پاک را چکیده آموخته هایش در خصوص عرفان اسلامی می داند.
مقبول برای اعضای پایگاه ابوذر توضیح داد که کشور بنگلادش که در شمال شرقی هندوستان قرار دارد  165 میلیون نفر جمعیت دارد. 92% از این جمعیت مسلمانان از مذاهب مختلف اهل تسنن هستند که بین آنها  تنها 50 هزار نفر از شیعیان زندگی می کنند.
70 سال پیش سال 1947 میلادی مسلمانان هند تصمیم می گیردند از سیاست های هندوستان تبعیت نکنند و کشور پاکستان را تشکیل می دهند . پاکستان شامل دو بخش غربی - پاکستان امروزی - و شرقی - بنگلادش امروزی - بوده است. در 1971 در جنگی که بین بنگال ها و دولتمردانی از پاکستان غربی اتفاق می افتند بنگلادش استقلال پیدا می کند.
به گفته ی وی بیشتر مردم بنگلادش کشاورز و از طبقه ی ضعیف هستند. درآمد دولت این کشور از محل مالیات تأمین می شود اما خدمات قابل تعریفی به مردم ارائه نمی شود.

گفتنی است با توجه به قرار گرفتن دانشگاه بین المللی اهل البیت در محدوده ی سرزمینی پایگاه ابوذر (س) ، این پایگاه تلاش می کند از پتانسیل دانشجویان آن برای بالا بردن اطلاعات اعضاء در خصوص جغرافیای سیاسی و اجتماعی کشورهای اسلامی استفاده کند.


مقبول حسین تازه شیعه شده ی بنگلادشی
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12822
محسن رضوانی فر


مطالب مرتبط