پایگاه مقاومت بسیج ام سلمه
 
چهارشنبه 02 آبان 1397 -

رای به سایت :
231
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 172 فاطمه الزهرا (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج ام سلمه
3
محبوب  
رای به خبر :
مصاحبه ای با مسئول غرفه ی شهدای دانش آموز
مصاحبه ای با مسئول غرفه ی شهدای دانش آموز

مصاحبه ای با مسئول غرفه ی شهدای دانش آموز واقع در شهرک شهید محلاتی
calendar
تاریخ : 1396/07/11 - 10:18

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج ام سلمه  حوزه 172 فاطمه الزهرا (س)  ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین(ع)،معبر سایبری 313 کمیل،

مصاحبه ای با مسئول غرفه ی شهدای دانش آموز واقع در شهرک شهید محلاتی

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز اگر که ممکنه یه توضیح کوتاهی درمورد این غرفه(شهدای دانش آموز) برای مخاطبین ما بدهید؟

سلام خیلی ممنون از حضورتون؛اینجا غرفه ی شهدای دانش آموز هست که با الگو قرار دادن شهید دانش آموز دفاع مقدس؛ شهید حسن فهمیده این غرفه را برپا کرده ایم. و ما در این غرفه سه زمان: دیروز،امروز و فردارو به نمایش گذاشتیم.قسمت چپ دیروز هست که سنگر و پرندهایی رو نشون دادیم که به سمت معراج صعود میکنند و این ها نماد شهیدان هستند. که در هشت سال دفاع مقدس شجاعانه و عاشقانه براین خاک به دستور امام(ره) جنگیدند. و سرانجام موفق شدند کشور ما را از دست بیگانگان نجات بدهند. در این سمت چپ غرفه اسامی پذیرفته شدگان مدارس استعداد درخشان و همینطور قبولی حوزه دانش آموزی از ناحیه امیرالمونین(ع) مانند:سرکار خانم عطیه ی بهاری در رشته داروسازی سراسری اصفهان.

در این قسمت(امروز) هدیه هایی به مناسبت روز دانش آموز برای مناطق محروم تهییه دیده شده است و همینطور این بانوی بزرگوار رو که میبینید شهید شلیله هستند از شهدای بسیجی همین محله که در سال 1379 به ملاقات رهبر مظم انقلاب رفته بودن در اثر ازدحام و شلوغی به شهادت رسیدند. و این شهید بزرگوار نشان گر این هستند که: امروزه در کشورمان جنگ داخلی نداریم ولی نوجوانان و بسیجیانی مانند ایشون بیانگر این هستند که هنوز هم رشادت ها و شهادت هایی برای این خطه و انقلاب وجود دارد.

و در اینجا صندوق کمک به محروم زدایی وجود دارد که به گفته حضرت آیت الله خامنه ای اشاره ای به آتش به اختیار بودن دارد.که آتش به اختیار بودن فقط مخصوص جنگ های خارجی و مقابله با دشمنان نیست بلکه ابتدا باید از کشور خودمان آغاز کنیم. و محرومیت زدایی کنیم و امکان تحصیل برای تمامی دانش آموزان رو به وجود بیاوریم.

و همانطور که در تلویزیون اون قسمت میبینید نمونه ای از کارهای بسیج دانش آموزی هستند از جمله:اردوی یاوران ولایت،حلقه های صالحین، جهاد و بصیرت های دانش آموزی؛ که همه ی این ها زمینه ساز ظهور آقا امام زمان (عج) هستندو

و در آن قسمت ماکت کعبه رو میبیند که طبق روایت های شنیده شده،امام زمان(عج) بین حجرالاسود و درب کعبه ظهور خواهند کرد و ان شاءالله هممون به قدری شایسته باشیم که در رکاب حضرت به شهادت برسیم.

 

آیا این غرفه ی شما میتواند ربطی به واقعه ی عاشوراهم داشته باشه؟

بله؛ همانطور که میدانید امام حسین(ع)برای امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از دینشان قیام کردند و به شهادت رسیدند.شهیدان ماهم برای دفاع از این خاک و از این میهن با اهدا کردن جانشان و با گذشتن از تمام ثروت های مادی و معنوی توانستند تا این کشور را از دست بیگانگان نجات بدهند درست مانند امام حسین(ع).


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12708


مطالب مرتبط